Круглий стіл, 07 грудня 2023 року. Завершення проєкту «Цілюща лялькова терапія»

07/12/2023

Завершення проєкту «Цілюща лялькова терапія». Підсумки та перспективи розвитку

Підбили підсумки арттерапевтичного проєкту для дітей «Цілюща лялькова терапія: стимулювання молодих умів та зміцнення юних сердець у час війни». Проєкт, що отримав фінансування від Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023, Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, спрямований на надання психологічної підтримки дітям, які проживають в умовах воєнного часу.

З нагоди завершення проєкту, 7 грудня у Волинській обласній адміністрації відбувся круглий стіл, на якому команда проєкту презентували результати своєї роботи та розробили плани щодо впровадження лялькової терапії в освітніх та громадських закладах. До обговорення були залучені представники органів влади, психологи, педагоги, вихователі, психо- та арттерапевти.

Метою проєкту було створення безпечного середовища для дітей, де вони могли б вивільнити свої емоції через творчість. В межах проєкту, організовано чотири тренінгові семінари для 48 місцевих педагогів, вихователів, арттерапевтів, психологів та представників громадськості. Під час семінарів, які проводила психологиня Світлана Стасюк, учасники здобули знання і навички, необхідні для проведення лялькової терапії.

Заняття з 75 дітьми, які проходили на вихідних з 11 листопада по 2 грудня, включали сім арт-терапевтичних воркшопів з виготовлення ляльок, кожен з яких тривав чотири години. Дітям допомагали професійні психологи та терапевти. В ході занять діти виготовляли ляльки з пап’є-маше, шили костюми, надавали своїм створінням голосову характеристику та працювали над розпізнаванням власних емоцій.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт підкреслив важливість таких проєктів для підтримки дітей, які проживають у воєнних умовах, наголошуючи, що лялькотерапія допомагає дітям опанувати свої емоції та повернути частину своєї дитячої радості. Директор Департаменту культури, молоді та спорту Волинської ОВА Олександр Хвіщук зазначив, що подібні проєкти сприяють не лише психологічній реабілітації дітей, але й загальному зміцненню культури та просвітництва в регіоні.

Особливий успіх проєкту, за словами психологині Надії Бруяки, полягає у тому, що діти настільки захоплювалися процесом створення ляльок, що навіть не звертали уваги на свої телефони. Вона наголосила на важливості роботи з емоціями дітей, адже багато з них стикаються з обмеженим діапазоном емоцій через вплив сучасних технологій.

На завершення круглого столу учасники отримали сертифікати. 

З нетерпінням очікуємо на подальший розвиток проєкту, який сприятиме покращенню психоемоційного стану дітей та молоді Волині.

КОНТАКТИ

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефонами: