Круглий стіл «Єдність голосів: подолання викликів та розширення можливостей для національних меншин у Луцьку», 13 вересня 2024

13/09/2024

У часи, коли наша країна переживає найбільші випробування, як ніколи важливо пам'ятати про силу єдності. Війна змушує нас переосмислити життя, пріоритети і відчути цінність кожного моменту, кожного слова підтримки і кожної допомоги. Саме в такі моменти єдність стає нашим найсильнішим щитом.

13 вересня 2024 року в музейному просторі «Окольний замок» відбувся круглий стіл «Єдність голосів: подолання викликів та розширення можливостей для національних меншин у Луцьку».

Захід реалізовано в межах проєкту «Разом сильніші: підтримка та розширення можливостей національних меншин у Луцьку під час війни» за фінансування проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні».

Зустріч розпочалася з вітальних промов заступниці Луцького міського голови Ірини ЧЕБЕЛЮК, менеджерки проєктів з антидискримінації та національних меншин офісу Ради Європи в Україні Земфіри КОНДУР та директорки департаменту культури Луцької міської ради Тетяни ГНАТІВ. Їхні слова налаштували учасників на відверте та конструктивне обговорення важливих тем, пов’язаних із захистом прав та інтеграцією національних меншин в умовах сучасних викликів.

Під час тематичних панелей учасники мали змогу обговорити низку актуальних питань щодо етнополітики, адаптації національних меншин до нових викликів, пошуку можливостей для розвитку та зміцнення громади.

Серед спікерів були представники виконавчих органів Луцької міської ради, представники національних спільнот Луцької ТГ, внутрішньо переміщені особи, представники громадських та культурних організацій, а також експерти з міжкультурної комунікації з різних міст України: Мелітополя, Павлограда та Сум.

Дякуємо за змістовні та емоційні виступи Юлії СПАС, представниці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області; Наталії БАРТОШУК, старшій інспекторці з особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України; Олені АРАБАДЖИ, членкині Консультативної ради Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті, членкині Експертної ради з питань нацменшин та корінних народів при Представнику уповноваженого Верховної Ради України з рівних прав і свобод, прав національних меншин, голові Всеукраїнської караїмської спільноти, голові ГО «Спілка караїмів України», м. Мелітополь (Запорізька область); Людмилі АФАНАСЬЄВІЙ, завідувачці кафедри соціології та філософії Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Олені ШУЛІЦІ, заступниці міського голови м. Павлоград; Наталії ТРОЯНОВСЬКІЙ, головній спеціалістці управління суспільних комунікацій Сумської міської ради.

Унікальну можливість об’єднатися та обговорити спільні виклики, а також знайти шляхи для подальшої співпраці мали представники різних національних спільнот, зокрема польської, німецької, чеської, єврейської, вірменської, ромської та кримськотатарської. Зокрема, на заході були присутні та поділились досвідом: Ніна ПОРЕМСЬКА, голова Товариства польської культури імені Т. Костюшка; Євгенія ВАСИЛЬЄВА, голова товариства чехів «Матіце Волинська»; Ольга ТИБОР, голова ГО «Товариство німців Волині»; Каджик ДАНІЄЛЯН, голова ГО «Центр культури вірмен Волині «Лори Берд»; Стелла БУЗНА, представниця ромської спільноти, учасниця проєкту «Від мрії до дії» за фінансової підтримки фонду «Чіріклі»; Сергій ШВАРДОВСЬКИЙ, голова Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму та Наталія БЕЛІМОВА, представниця єврейської громади, внутрішньо переміщена особа з Луганської області.

Круглий стіл завершився активною дискусією у форматі вільного мікрофона. Учасники мали змогу висловити свої думки, поставити питання, поділитися ідеями та обговорити спільні ініціативи, спрямовані на подолання викликів та посилення соціальної єдності громади. Підсумкові тези та план дій на майбутнє стали логічним завершенням заходу, який продемонстрував важливість співпраці, взаємопідтримки та солідарності національних меншин у час війни.

Щиро дякуємо всім учасникам за активну участь і підтримку у напрацюванні спільних ефективних рішень для подолання викликів та посилення соціальної єдності громади.

Разом ми сильніші!

*Цей матеріал підготовлено в рамках реалізації проєкту «Разом сильніші: підтримка та розширення можливостей національних меншин у Луцьку під час війни» за підтримки проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні».

КОНТАКТИ

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефонами: